ПАСПОРТ ДЛЯ СОБАКИ ТА ІНШІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ТВАРИН

Паспорт для собаки

 

паспорт для собаки вигляд  фото

паспорт для собаки виглядає так

Паспорт для собаки відразу нагадує про Шарика та кота Матроскіна, у яких за документи було лише «вуса, лапи і хвіст». Навіть для мультфільму це створювало проблеми і заважало отримати довгоочікувану посилку з фоторушницею. У сучасних собак є власні документи. Залежно від походження собаки паспорт для собаки та інщі документи надає або заводчик в розпліднику, якщо щеня походить з розпліднику для розведення собак певної породи, або ветеринарним лікарем, якщо собака не є з розплідника, але тим не менше має дбайливого господаря. А якщо собака — мисливської породи та бере участь в полюванні, то видачею паспорта для таких собак займаються взагалі органи виконавчої влади в галузі мисливського господарства та полювання або громадські об’єднання з мисливського собаківництва.

паспорт для собаки та інші «собачі» документи

 

Паспорт для собаки — один з трьох документів, які оформляються для собаки. Якщо ваш собака народився в розпліднику, у професійних заводчиків, то він матиме не лише паспорт для собаки. Спочатку у цуценяти з’являється найперший документ про походження — метрика цуценяти. Інакше ще його називають Цуценяча картка. Метрику цуценяти (цуценячу картку) заповнює заводчик собак після того, як буде складено акт обстеження посліду. У метриці цуценяти вказують такі відомості: порода собаки, повна кличка цуценяти (включаючи назву розплідника), стать, окрас цуценяти, повна дата його народження, номер тавра цуценяти, відомості про заводчиків і власника цуценя (адреса та ім’я), відомості про походження цуценяти (імена батьків, номери їх родоводів і офарблення батьків щеняти). Цуценячу картку треба обов’язково змінити на родовід (свідоцтво про походження собаки) у віці від 9 до 15 місяців собаки. Одночасно з цуценячою карткою оформляється паспорт собаки. Заводчик зобов’язаний видати власнику метрику цуценя. А ось змінити її родовід має вже власник собаки. Родовід собаки підтверджує, що предки щеняти були розцінені по екстер’єру та офіційно допущені до племінного розведення. У родоводі собаки вказують відомості про самого собаку — його кличка, стать, дата народження, номер запису в племінній книзі і назва клубу, відомості про три покоління предків собаки і їхні успіхи у виставках. Для міжнародних заходів видається експортний варіант родоводу, заповнений латинею та з тим же номером. Одночасно у власника може бути тільки один родовід собаки -або внутрішній або експортний варіант. Це документи засвідчують походження собаки. А ось його «особистість», їйого історію і стан його  здоров’я засвідчує інший, не менш важливий документ — паспорт собаки. Його видають одночасно з метрикою цуценя. У паспорті собаки вказується кличка згідно родоводу, відомості про власника, відомості про клейми собаки (код, номер тавра та номер мікрочіпа, що збігаються з номерами в родоводі). З 2006 року собаку на територію ЄС можна привозити лише за наявності мікрочіпа. У паспорті собаки робляться відмітки про вакцинацію собаки, обов’язково відмітка про вакцинацію проти сказу, відмітки про обробку собаки проти екопаразітов і глистів. Щоб зробити відмітку, в паспорт вклеюється спеціальний купон — «наклейка» з упаковки використаної вакцини, завірена підписом і печаткою ветеринара. На підставі паспорта оформляється довідка для провезення собак за кордон, її видають не раніше, ніж за три дні до поїздки. Якщо паспорт собаки оформлений з порушеннями — не вказані дати вакцинацій або обробок, вони не підтверджені купонами або не завірені ветеринарним лікарем, то з отриманням довідки на провезення собаки можуть бути проблеми.

Паспорт собаки не з розплідника

А що робити, якщо ваша собака для приватного будинку народилася не в розпліднику і цінна для вас вже точно не чистотою кровей? Чи потрібен паспорт для собаки в цьому випадку? Однозначно — так. Паспорт собаки містить найважливіші відомості з її життя — проведені щеплення і обробки. Наявність і своєчасне оформлення паспорта собаки дозволяє вчасно виконувати всі необхідні щеплення і обробки від паразитів, дегельментізацію собаки. Якщо ваш собака захворів, паспорт собаки розповість ветеринару, які препарати застосовувалися для вакцинації собаки. Паспорт собаки можна отримати при першому зверненні до ветеринарного лікаря для найпершого щеплення цуценяти — у віці 2 місяців. Якщо ви врятували собаку, підібравши його на вулиці і давши їй будинок, не забудьте оформити для неї паспорт собаки, вказавши її кличку, стать, вік, масть, хоча б приблизно породу, ім’я власників собаки, а найголовніше — її щеплення та санітарні обробки . Магазини зоотоварів пропонують бланки паспортів для собаки. Важливо пам’ятати, що для оформлення документів на проїзд собаки всі записи про вакцинації і обробці собаку повинні бути завірені печаткою та підписом ветеринарного лікаря.   паспорт для собаки мисливських порід   я теж з паспортом для собаки Паспорт на собаку мисливської породи засвідчує не тільки породність собаки і отримання нею необхідних вакцинацій та санітарних обробок, але і дає право мисливцю використовувати собаку під час полювання. Звичайно ж, крім паспорта собаки і у мисливця повинні бути його, мисливця, спеціальні дозвільні документи. У паспорті собаки робиться спеціальна позначка-допуск собаки до полювання, яка дозволяє використовувати собаку для полювання в поточному році. У паспорт для собаки мисливських порід вносять такі відомості: кличка, порода, стать, рік народження, окрас собаки, а також дані про власника (фізичну або юридичну особу), зміна власника, його адреса, назва організації, яка видала паспорт, місце для відмітки про допуск собаки до полювання у поточному році та фотографія собаки розміром 4 х 6 см. Собака повиннен бути сфотографований з лівого боку. Паспорт для собаки мисливських порід оформляється і видається, коли собаці виповниться 10 місяців, дійсний цей паспорт довічно. Паспорт для мисливської собаки оформляється на підставі довідки і походження собаки або її родоводу. Власник собаки подає ці документи, дві фотографії собаки і в протягом 15 днів отримує паспорт для собаки мисливських порід. Відомості про паспорт для собаки мисливських порід вносяться в комп’ютерну базу, а сам паспорт для собаки засвідчується печаткою організації та підписом керівника. Документи про собаку можуть перевіряти, тоді отримання паспорта для собаки можуть продовжити до 2 місяців. Відмітка про допуск собаки до полювання і сам допуск робляться безкоштовно.

 

 

І ще про собаку та його паспорт:

1.Порядок выдачи паспортов на собак охотничьих пород 

2. КАК СДЕЛАТЬ ПАСПОРТ СОБАКЕ

3. Паспорт для собаки

4. Собака в приватному будинку

5. Як обрати собаку?

6. Как выбрать собаку

7. Собака в частном доме

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>